دانش آموزان سال تحصیلی 98

دانش آموزان سال تحصیلی 98

نگاه دوباره به خویشتن خویش

 

تجلیل از حافظ کل قرآن

تجلیل مسئولین شهر از حافظ کل قرآن ، امیرمحمد خورده فروش دانش آموز پایه نهم دبیرستان غیردولتی علوی سالتحصیلی 99 - 98

ورزشی

به لطف الهی مسابقات المپیاد ورزشی طبق برنامه منظم پی گیری میشود.

نقش خانواده در پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان

آنچه در زمینه برنامه ریزی والدین برای ایام تعطیلات تابستان اهمیت دارد، توجه دادن والدین با این امر است که آن‌ها باید همواره نقش راهنما داشته، فرزندان را با توجه به علائقشان در جهت رشد و پرورش استعدادهایشان یاری کنند. از آنجا که در این ایام به علت وجود بیماری کرونا استفاده از امکانات بیرون از خانه مسیر نمی باشد ، راهکارهای زیر می‌تواند بهره‌وری فرزندان را در ایام تعطیل تابستان، تا حدودی افزایش دهد. 1 ) امکان معاشرت فرزندانتان را با دوستان قابل اعتماد آن‌ها فراهم سازید. 2 ) کتاب‌های متناسب با علائق آنان تهیه کنید. 3 ) امکان استفاده از کتابخانه را برای آنان فراهم نمایید. 4 ) وقت بیشتری را به فرزندانتان اختصاص دهید تا در نتیجه ارتباط متقابل، شناخت متقابل شما از همدیگر توسعه یابد. 5 ) بخشی از کارهای منزل را بنا به انتخاب فرزندان، به آن‌ها واگذار نماید. 6 ) امکانات تهیه کارهای دستی ارزان قیمت را در منزل فراهم کنید و خود نیز راهنمایی آنان را عهده‌دار شوید.

شوق زندگی .... جملاتی سبز از بزرگان سبز اندیش :

1 - به خدا ، با خدا توان رسید . 2 - هر اندوهی ، آزمایشی است از جانب خدا . 3 - اندوهی که تقسیم نشده باشد ، اندوهی مضاعف است . و شادی تقسیم شده شادی مضاعف . 4 - شادی را هیچ کس نمی تواند به تو ارزانی دارد ، تو باید خود این ثروت را کسب کنی . 5 - صبور باش ،که صبوری ترازوی عقل و نشانه توفیق است . 6 - تولّد و مرگ را درمانی نیست ، مهم این است که فاصله میان این دو را چگونه زندگی کنی ... ؟ 7 - بالاترین مرحله حکمت ، خوف از خداوند است . 8 - روی خوش ویزای ورود به کشورِ دلهاست . 9 - در زندگی هیچ پدیده ای مانند دوست داشتن و دوست داشته شدن رضایت بخش نیست . 10 - نگرانی هرگز از غصه فردا نمی کاهد ، بلکه فقط شادی امروز را از بین می برد .

بهترین سیرکی که نرفتم

وقتی که نوجوان بودم، شبی با پدرم در صف خرید بلیط سیرک ایستاده بودیم. جلوی ما خانواده ای پرجمعیت ایستاده بود.به نظر می رسید وضع مالی خوبی ندارند. شش بچه مودب که همگی زیر دوازده سال داشتند و لباس هایی کهنه در عین حال تمیـز پوشیده بودنـد. دوتا دوتا پشت پدر و مادرشان، دست همدیگر را گرفته بودند و با هیجان زیادی در مورد برنامه ها و شعبده بازی هایی که قرار بود ببینند، صحبت می کردند. وقتی به باجه بلیط فروشی رسیدند، متصدی باجه از پدر خانواده پرسید: چند عدد بلیط می خواهید؟ پدر خانواده جواب داد: لطفاً شش بلیط برای بچه ها و دو بلیط برای بزرگسالان. متصدی باجه، قیمت بلیط ها را اعلام كرد. پدر به باجه نزدیکتر شد و به آرامی از فروشنده بلیط پرسید: ببخشید، گفتید چه قدر؟! متصدی باجه دوباره قیمت بلیط ها را تکرار کرد. ناگهان رنگ صورت مرد تغییر كرد و نگاهی به همسرش انداخت. بچه ها هنوز متوجه موضوع نشده بودند و همچنان سرگرم صحبت در باره برنامه های سیرك بودند. معلوم بود که مرد پول کافی نداشت. و نمی دانست چه بكند و به بچه هایی كه با آن علاقه پشت او ایستاده بودند چه بگوید. ناگهان پدرم دست در جیبش برد و یک اسکناس بیست دلاری بیرون آورد و روی زمین انداخت. سپس خم شد و پول را از زمین برداشت، به شانه مرد زد و گفت: ببخشید آقا، این پول از جیب شما افتاد! مرد که متوجه موضوع شده بود، همان طور که اشک از چشمانش سرازیر می شد، گفت: متشکرم آقا. مرد شریفی بود ولی در آن لحظه برای اینکه پیش بچه ها شرمنده نشود، کمک پدرم را قبول کرد ... بعد از این که بچه ها به همراه پدر و مادشان داخل سیرک شدند، من و پدرم آهسته از صف خارج شدیم و به طرف خانه برگشتیم و من در دلم به داشتن چنین پدری افتخار كردم و آن زیباترین سیركی بود كه به عمرم نرفته بودم.

عکس هنری

نمونه فعالیت هنری دانش آموزان


معرفی دوره برنامه نویسی
زبان سی به جهت گستردگی آن در بکارگیری تقریبا همه محیط های برنامه نویسی، برگ برنده ای است که به برنامه نویسان کمک میکند تا با یادگیری فقط یک زبان بتوانند در همه زمینه ها برنامه نویسی کنند، بدون اینکه نیاز به آموزش زبان دیگری باشد، به همین منظور لازم است تا آن را به عنوان پیشنیاز آموزش ببیند. بهترین محیط برای فراگیران جدید محیط ویژوال استودیو است، چرا که به دلیل داشتن یک محیط بصری، آموزش را جذابتر نموده، نتیجه را سریع نمایش داده و همه نیازهای محصولات متفاوت را برآورده میسازد. در همین راستا آموزش زبان سی شارپ مخصوص ویندوز پیشنهاد میشود ( Windows form Project ).
معرفی دوره طراحی وب سایت
همان طور که قبلا اشاره شد، آموزش زبان سی شارپ این مزیت را دارد تا برای طراحی صفحات وب بدنبال محیط دیگری نرویم، بنابراین برای طراحی وب سایت از محیط ویژوال استودیو استفاده کرده، و با ورود به محیط ASP آن می توانیم از کدنویسی سی شارپ که قبلا آموخته ایم، بهره ببریم. برای طراحی صفحات از JQUERY , BOOTSTRAP , CSS , HTML و ... استفاده میشود.
معرفی دوره برنامه نویسی اپلیکیشن
زامارین یکی از جدیدترین مزایای محیط ویژوال استودیو است که بازهم این اجازه را به برنامه نویس میدهد تا با سی شارپ اپلیکیشن خود را طراحی کرده و به بازار ارائه دهد، از دیگر مزایای زامارین قابلیت طراحی اپلیکیشن های اندروید و IOS است که می تواند بصورت یکجا هم طراحی شود، این محیط توانایی و سرعت عملیاتی برنامه نویسان سی را بسیار بالا برده است.
معرفی دوره برنامه نویسی گیم
یونیتی (Unity) یک موتور بازی سازی چند سکویی است که توسط فناوری‌های یونیتی ( Unity Technologies ) ساخته شده است و در ساخت بازی ویدیویی برای کامپیوترهای شخصی، کنسول های بازی، دستگاه های همراه و وب سایت ها استفاده می شود. یونیتی از جمله موتورهای بازی ساز است که میتواند از سی شارپ استفاده کند. یونیتی یک موتور بازی ساز چند پلتفرمه است، یعنی می‌تواند برای بسیاری از پلتفرم‌های موجود بازی را ایجاد کند. امروزه تنها حدود ۵ درصد کاربران بازی‌ها را بر روی کامپیوترهای شخصی اجرا می‌کنند و سهم بسیاری به کنسول‌های بازی و موبایل و وب می‌رسد، بازی های تولید شده می توانند در محیط های: مک اواس ، وی ، ایکس‌باکس ۳۶۰ ، پلی‌استیشن ۳ ، آی‌اواس ، اندروید ، وب ، ایکس باکس وان ، پلی استیشن 4 مورد استفاده قرار بگیرند.
معرفی دوره های هوشمندسازی و اتوماسیون
فرض کنید شما دوست دارید وسیله ای داشته باشید که با استفاده از گوشی موبایلتان بتوانید چراغ اتاقتان را خاموش و روشن کنید. یا دوست دارید زمانی که اتاق شما گرم می‌شود کولر اتاقتان روشن شود و شب‌ها که دمای اتاق پایین می آید کولر اتاق شما به صورت خودکار خاموش شود! شاید دوست داشته باشید برای ورود به اتاقتان یک کلید هوشمند طراحی کنید و ... دوره پیش رو، این بینش را به فراگیر میدهد تا با قطعات الکترونیکی مانند میکرو کنترلر ها، موتورها و حسگرها و برخی ابزارهای مکانیکی آشنا شده و آنها را برنامه ریزی کرده و بکار بگیرد. دستگاه شما می‌تواند پارامترهایی مانند صدا، نور محیط، دما و کلیدها یا حتی یک ایمیل را به عنوان ورودی دریافت نماید و بعد از پردازش، خروجی‌هایی مانند روشن کردن یک وسیلهٔ برقی، تغییر رنگ LEDها ، باز کردن درب، نواختن آژیر خطر یا ارسال یک ایمیل یا نظیر آن را ارائه دهد. هدف نهایی از برگزاری این دوره ورود به صنعت رباتیک و اتوماسیون صنعتی می باشد.


متن و تصویر دلخواه راست

متن و تصویر دلخواه چپ

متن و تصویر دلخواه راست

متن و تصویر دلخواه چپ

متن و تصویر دلخواه راست

متن و تصویر دلخواه چپ
قوانین

این وب سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد .
توهین به شخص، نژاد، قوم و هر زبانی ممنوع می باشد .
در زمان وارد کردن اطلاعات ، دقت کافی داشته باشید .
logo-samandehi
اطلاعات تماس

    دبستان غیر دولتی علوی 1
    تبریز ارتش جنوبی - میدان ساعت کوچه فهیمی - ساختمان علوی

      04135562524
      04135556002

    دبستان غیر دولتی علوی 2
    ائل گولی - کوی ویلاشهر - انتهای خیابان گلها

      04133821930

    دبیرستان علوی ( متوسطه دوره اول )
    ائل گولی - کوی ویلاشهر - انتهای خیابان گلها

      04133822513

تماس با ما
 
ارسال
تمامی حقوق این سایت متعلق به مهدی شریفی اصل می باشد .